Tjänstemannaorganisation

Älmhults kommuns tjänstemannaorganisation är indelad i fem förvaltningar med olika ansvarsområden.

Ledningsgrupp

Kommunens tjänstemannaorganisation styrs av en ledningsgrupp under ledning av kommunchefen.

Roland Eiman.

Kommunchef

Roland Eiman
telefon 0476-550 70
e-post roland.eiman@almhult.se

Kommunikationschef

Magnus Källström
telefon 0476-553 28
E-post magnus.kallstrom@almhult.se

Socialchef

Charlotte Nygren-Bonnier
telefon 0476-552 62
social@almhult.se

Roland Eiman.

Ekonomichef

Elisabeth Steen Ekstedt
telefon 0476-551 55
e-post elisabeth.steen-ekstedt@almhult.se

Roland Eiman.

Personalchef

Ingela Tunel
telefon 0476-553 55
E-post ingela.tunel@almhult.se

Tf. Utbildningschef

Roger Johansson

Roland Eiman.

Teknisk chef

Anders Nyberg
e-post anders.nyberg2@almhult.se
telefon 0476-554 97

Roland Eiman.

IT-chef

Robert Palmqvist
Telefon 0476-554 81
E-post robert.palmqvist@almhult.se

Roland Eiman.

Miljö- och byggchef

Ann-Sofi Persson
telefon 0476-553 93
E-post: ann-sofi.persson@almhult.se

Roland Eiman.

Planeringschef

Paul Robertsson
telefon 0476-551 41
e-post paul.robertsson@almhult.se

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att surfa vidare accepterar du dessa cookies.